انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دکوراسیون داخلی با فضای کوچک

انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دکوراسیون داخلی با فضای کوچک

دکوراسیون داخلی با فضای کوچک برای اکثر مردم عادی خلاصه شده است در استفاده از یک رنگ روشن و ساده که اکثرا انتخابشان رنگ سفید یا شیری میباشد.

اما ما در هنر عمران نکاتی را به شما خواهیم گفت که بتوانید رنگ و طرح مناسب دکوراسیون داخلی برای فضای کوچکی که در اختیار دارید را به درستی انتخاب نمایید.

انتخاب طرح مناسب برای دکوراسیون داخلی با فضای کوچک

بهره گیری از یک طرح یا پترن شاخص

یکی از روش هایی که میتواند توجه مخاطبان را جلب کند استفاده از یک پترن شاخص است.بدین صورت که پترن یا الگو طراحی مورد نظرتان را برروی یکی از دیوار ها بکارگیری نمایید و مابقی دیوار ها را با رنگ خنثی بپوشانید و برای ایجاد حس یکنواختی بیشتر در فضا میتوانید از رنگ استفاده شده در پترن یا نقش در سایز لوازم یا اکسسوری ها استفاده نمایید.

پترن با رنگ سفید

اگر دوست دارید طرح و نقشی در دکوراسیون داخلی جای داشته باشد بهتر است بدنبال پترنی باشید که رنگ سفید در آن بکار رفته است.استفاده از رنگ سفید باعث دلباز تر نشان دادن فضا میشود و علاوه بر آن زمانی که از رنگ سفید در نقش و طرح استفاده میکنید باعث میشود که دکوراسیون داخلی را هم از فضای یکدست سفید و ساده فاصله بدهیدو طرحی متفاوت ایجاد کنید.

پترن راه راه برای کشیدگی و بلندی فضا

استفاده از پترن های راه راه باعث ایجاد خطای دید میشود،میتوانید برای ایجاد دیوار ها با ارتفاع بلند از پترن با خط های عمودی استفاده نمایید یا برای آنکه فضا را کشیده تر نشان دهید از طرح هایی با خط افقی استفاده کنید.

هرچه پترن ساده تر،انتخابی بهتر

همیشه سعی داشته باشید در طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک از نقش و طرح های نسبتا ساده استفاده نمایید تا اذیت کننده نباشد.به عنوان مثال انتخاب یک تکسچر ریز و شلوغ ، گزینه چندان مناسبی برای فضاهای کوچک نمیباشد.

انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دکوراسیون داخلی با فضای کوچک

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی با فضای کوچک

استفاده از رنگ ملائم

استفاده از رنگ های ملائم و کدر میتواند حس دلگیر بودن را به مخاطب خود القا کند بخصوص اگر از این طیف رنگ ها در دکوراسیون داخلی یک فضای کوچک استفاده کنید تاثیرش چند برابر خواهد شد.در صورت تمایل به استفاده ازین طیف رنگی بهتر است که فقط در یک یا چند نقطه کوچک از آن استفاده نمایید.

سعی داشته باشید از یک رنگ در کل فضا استفاده نمایید.

یکرنگ بودن دیوار ها باعث بزرگتر نشان دادن فضا میشود حتی اگر رنگی که مورد استفاده قرار داده اید در طیف رنگ های تیره قرار داشته باشد.

بگارگیری رنگ شاخص

همانطور که بالاتر اشاره کردیم میتوانسید یک دیوار را با یک پترن یا یک تکسچر شاخص طراحی کنید تا باعث جذابیت بیشتری در دکوراسیون داخلی شوید.با استفاده از رنگ هم میشود اینکار را انجام داد فقط کافی است یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص انتخاب نمایید و با استفاده از رنگ متضاد نسبت به سایر دیوار ها طراحی دکوراسیون داخلی فضای کوچک خود را متمایز نماید.

استفاده از ترکیب رنگ ها

میتوانید برای ایجاد جذابیت بیشتر و بزرگتر نشان دادن فضا دیوار ها را با رنگ های یکدست یا خنثی رنگ آمیزی نمایید و سپس رنگ آمیزی چارچوب و در و پنجره ها را با رنگی متفاوت انجام دهید.

Related Articles